Kafe, restoran, kış bahçesi gibi mekânları güzelleştirmek ve mekâna şıklık katmak için kullanılan  mekandaki kısıtlamaları, istenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırdığından dolayı tercih edilen bir sistemdir. Ferah ve modern ortamlar sunar. Rüzgar , yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında özel profiller sayesinde dış etkilerden koruma sağlar. Arzu edildiği hallerde istenilen yöne kayma imkânı sayesinde teshirde ve kullanımda ferah ve geniş ortamlar sunar. Kayar kanatları sayesinde tamamen iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlar. Eşikli ve Eşiksiz sürme sistemler gibi seçenekler mevcuttur.

Eşikli sürme sistem: kanatların alt ve üst kasa profillerin arasında sağa veya sola kayarak hareket etmesi ile açılıp kapanır. Kullanım kolaylığı sağlayan bu sistem dar mekanlar da kullanılabilir.

Eşiksiz sürme sistem: Eşiksiz sürme serisi geçiş alanı olan bölgelerde kullanılır. İnce alt ray profili sayesinde ayak takılmalarını engeller. Çalışma olarak alt ve üst rayların arasında sağa veya sola yatay şekilde kaymasıyla sistem açılır.

* Sistem kanatlarına bağlı olarak 4 adet taşıyıcı rulman üzerine çalışır
* Tercihe ve yerin durumuna göre darbeye ve kırılmaya karşı 8mm ve 10 mm temperli camlar kullanılabilir
* Sistem kanat sayıları yerin durumuna göre 2-10 kanat arası yapılabilir
* Alt kasa profilin de bulunan su tahliye kanalı sayesinde su sızdırmazlığı sağlamaktadır
* Aralara kullanılan aluminyum fitiller kenetli sistem olup olası rüzgar sızıntılarını minimize eder.
* Kanat yüksekliği max :  2800 mm
* Kanat genişliği 600 -1200 MM
* Kanat ağırlığı : 65 kg
* Kullanılan profiller istenilen Eloksal , Bronz , Rall renk ve Ahşap kaplama olarak kullanılabilir
* Cam seçenekleri:  Füme ,Bronz, Mavi, Yeşil veya Şeffaf cam